نهال آنونا کاکانز (ARATICUM-CAGO)

نهال آنونا کاکانز (ARATICUM-CAGO)

0 نظر سفارش (0)
250,000تومان
کد محصول: جنگل های نیمه خزاندار برزیل
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 1137 بازدید

آنونا کاکانز

دانستنی های علمی:
 
گیاه آنونا کاکانزگ درختی میوه دار بومی جنگل های نیمه خزاندار برزیل و پاراگوئه می باشد . این درخت یکی از بزرگترین گونه های جنس آنونا می باشد و معمولاً از 5 تا 30 متر ارتفاع رشد می کند. میوه های این گیاهان آبدار و دارای گوشتی سفید و خوراکی با طعم و مزه ای شیرین یا تلخ هستند. مصرف خوراکی بیش از حد این میوه ها توصیه نمی شود زیرا دارای خاصیل ملینی می باشند و سبب اسهال می گردند. این میوه ها یکی از منابع غذایی برخی از حیوانات نیز به شمار می روند.
 
خصوصیات گیاهشناسی:
 
آنونا کاکانز درختی به ارتفاع 5 تا 30 متر است که دارای تنه ای افراشته است. پوست تنه ی آن به رنگ خاکستری تیره بوده که در اواخر تابستان، شکاف های طولی و بشقابی شکلی نیز روی آن دیده می شوند. برگ ها ساده و دارای شیارهای زرد مایل به کرم می باشد. 
گل ها کوچک و به رنگ مایل به سبز می باشد. میوه ها به قطر بیش از 12 سانتیمتر، به رنگ سبز (در صورت رسیدن) و صاف، با پالپی به رنگ سفید مایل به زرد وجود دارند. بذور این گیاه نیز به طول حدود یک سانتیمتر و به رنگ سیاه هستند. 
 
شرایط محیط رشد:
 
این گیاه بیشتر در نواحی نیمه گرمسیری رشد می کند. ولی می توانند سرمای تا -3 درجه سانتیگراد را تحمل کند. در نواحی مختلف و ارتفاعات مختلف رشد می کند و در اکثر خاک ها حتی خاک های رسی سازگاری دارد. در خاک های به خوبی آبیاری شده و در حاشیه رودخانه ها رشد بهتری دارد.
گیاهان برای میوه دهی و بلوغ به شرایط آفتاب کامل نیاز دارند و در جنگل های احیا شده و اکالیپتوس نیز به خوبی می رویند.
فاصله کشت گیاهان در باغ ها یا نهالستان ها حدود 6 متر روی ردیف و 6 متر نیز بین ردیف ها است. 
در هر هفته نیز حدود 10 لیتر آبیاری برای رشد بهینه ی این گیاه مورد نیاز می باشد.
هرس مناسب شاخه های اضافی و تاج گیاه نیز سبب بهبود رشد و میوه دهی آن می شود.
همچنین استفاده از کودهای آلی مانند کود مرغی به همراه کود شیمیایی NPK به نسبت های 10-10-10 نیز می تواند به رشد بهتر این گونه های گیاهی کمک کند.
 
تکثیر:
 
تکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. بذرهای خشک شده دارای خواب می باشند. بذرها پس از برطرف شدن خوابشان، حدود 40 تا 75 روز پس از گذشت جوانه می زنند. نهال های بذری در شرایط سایه رشد بهتری خواهند داشت. گیاهان کشت شده از طریق بذر پس از حدود 3 تا 5 سال پس از کشت تولید میوه خواهند نمود.

هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!