نهال دوریان قرمز پیوندی

نهال دوریان قرمز پیوندی

0 نظر سفارش (0)
1,000,000تومان
کد محصول: ایسلند و مالزی و ویتنام - ارسال بعد از 3 هفته
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 608 بازدید

درخت قهوه سودانی قرمز

دانستنیهای علمی : 
درخت قهوه سودانی به ایسلند و مالزی تعلق داشته و گونه های آن در جنگل های بارانی و نواحی شرقی Borneo  در مالزی یافت می گردد. گیاهی بسیار زیبا بوده و شکل جذابی دارد. 
خصوصیات ظاهری : 
درخت قهوه سودانی قرمز رشد نسبتاً سریعی دارد و از لحاظ اندازه نیز بسیار بزرگ می باشد. تقریبا به باد مقاومت دارد. در سال های 6 تا 20 سالگی بارور می باشد. در درختان پیوندی سریعتر بارده می گردد.
این گونه نسبت به دیگر گونه های durian مقاوم تر می باشد. میوه ها خاردار بوده و از گونه durio zibenthesis  متقارن تر است. میوه ها پس از ماندن روی  درخت شکافته می شوند و بطور طبیعی نمی ریزند. در کشت و کار آن هنگامیکه شکاف برداشته می شود برداشت می شود. گوشت آن می تواند هر درجه ای از رنگ زرد ، نانجی یا قرمز باشد.
 این درخت میوه های معطر دارد. رقم گوشت زرد آن durian simpor  خوانده می شود. میوه حالت کروی شکل داشته و حدود 10 تا 15 سانتی متر قطر دارد. برگها بیضی و کشیده هستند. گلها 25 میلی متر قطر دارند و سفید متمایل به قرمز هستند. 
شرایط محیط رشد: 
درخت قهوه سودانی قرمز به خاک های حاصلخیز نیاز داشته و باید از زهکشی خوبی برخوردار باشند. اگر خاک آن کمی اسیدی باشد بهتر بوده و مورد پسند این گیاه می باشد. این گیاه بصورت وحشی در خاکهای رسی و شنی می روید. 
از لحاظ نوری  باید در شرایط آفتاب کامل بوده و این شرایط حفظ گردد. این گونه گیاهی به سرما بسیار حساس بوده و در شرایط یخبندان و سرمای زیاد از بین می رود. درختان مسن تر در برابر سرما مقاومت بهتری دارند. 
خواص درمانی و کاربرده: 
اندام اصلی مورد استفاده قهوه سودانی قرمز میوه آن است. میوه آن را برای مصرف تازه خوری استفاده می کنند. همچنین آن را برای پخت غذاها و نیز پخت با سبزیجات در مناطق بومی استفاده می کنند. 
دوریان یا قهوه سودانی قرمز میزان بسیار زیادی پتاسیم داشته و از این لحاظ غنی است. همچنین حاوی فیبر بالای بوده و برای عبور راحت تر غذا از سیستم گوارشی موثر است. 
مصرف این میوه همچنین کالری بالای را به بدن می دهد و انرژی زا می باشد. روغن دار بوده این میوه این نتیجه را که شاید حاوی مقادیر بالای بتا کاروتن باشد را می دهد. از این نظر دارویی نیز بشمار می رود. 
نحوه تکثیر گیاه : 
برای تکثیر درخت قهوه سودانی به بذر یا پیوند اقدام می شود. 
خوابانیدن هوایی نیز قابل ذکر است ام غالباً موفقیت آمیز نمی باشد. برای پیوند grafting durio zibethinus عموماً از پایه گونه مودر بحث استفاده می گردد چراکه به اکثر خاکها آداپته تر بوده و به بیماری  و خشکی مقاومت بیشتری دارد.

هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!