نهال بلوبری سفید کمیاب

نهال بلوبری سفید کمیاب

0 نظر سفارش (1)
350,000تومان
کد محصول: هلند
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 1464 بازدید

زغال اخته بوته بلند

خصوصیات گیاهشناسی:
 
این گیاه چندساله و چوبی بوده و اندازه آن بسیار متغیر است. این گیاه قادر است تلاقی ازادانه با ارقام زغال اخته بوته کوتاه (V. angustifolium) داشته باشد. ارتفاع این گیاه معمولاً بین 1 تا 4 متر است. گل ها در این گیاه هرمافرودیت هستند. اگرچه تا حدودی خودبارور است ولی عملکرد آن با دگرگرده افشانی به طور فاحشی افزایش می یابد. میوه ها از جوانه های گل تشکیل شده در انتهای شاخه فصل گذشته تولید می شوند. منحنی رشد میوه در آنها سیگموئید مضاعف است. میوه سته پس از باز شدن ممکن است 25 درصد افزایش حجم پیدا کند. اندازه میوه به تعداد بذر موجود در آن بستگی دارد. 
زمان گلدهی بسته به رقم و منطقه از بهار تا آغاز تابستان متغیر است. زمان شکفتن جوانه ها آغاز بهار است. بلوغ میوه ها نیز از اوایل تابستان تا اوایل پاییز صورت می گیرد.
 
شرایط محیط رشد:
 
این گیاه می تواند در دوره رکود و استراحت تا دمای منفی 15 درجه را تحمل نماید ولی به سرمای دیررس بهاره حساسیت زیادی دارد. علت این امر نیز ظهور گل های این گیاه در اوایل بهار است. از آنجا که گرده افشانی این گیاه توسط زنبور عسل انجام می شود، عواملی مانند بارندگی و وجود هوای ابری محدودکننده بوده و با کاهش فعالیت زنبورها میزان گرده افشانی را نیز کاهش می دهند. ریزش میوه ها در زغال اخته می تواند تحت تأثیر عواملی مانند کمبود آب و خشکی، کمبود عناصر و مواد غذایی و وجود بادهای گرم و خشک انجام شود. خاک های سبک با بافت شنی رسی برای کشت زغال اخته مناسب است. این گیاه به زهکش ضعیف خاک و وجود شرایط غرقابی حساسیت زیادی دارد. شوری و خشکی نیز از عوامل محدودکننده کشت این گیاه هستند زیرا زغال اخته به وجود چنین شرایطی نیز حساس می باشد.
تربیت نهال ها به صورت تک تنه و یا چند تنه انجام می شود. در صورت هدایت این درختان به صورت تک تنه، باید پاجوش های بوجود آمده را حذف کرد. هرس این گیاهان شامل حذف شاخه های مسن و خشک می باشد و در بقیه شاخه ها هرس سبک انجام می گیرد. هرس در اوایل بهار و قبل از بیداری جوانه های انجام می شود. حذف شاخه های ضعیف موجب تشکیل شاخه های قوی می شود. البته هرس شدید می تواند منجر به کاهش محصول و عملکرد گردد. 
 
تکثیر:
 
تکثیر این گروه از طریق قلمه های گرفته شده در تابستان انجام می شود.

هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!