نهال مارچوبه سفید

نهال مارچوبه سفید

0 نظر سفارش (0)
55,000تومان -8%
کد محصول: هلند
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 156 بازدید

مارچوبه یا مارچوبه باغی ، نام عامیانه چمن گنجشک ، نام علمی Asparagus officinalis ، یک گونه گیاه گلدار و چند ساله در تیره مارچوبه است. از شاخه های جوان آن به عنوان سبزی بهاری استفاده می شود.


این گیاه قبلا در خانواده سوسن طبقه بندی شد ، مانند گونه های مرتبط آلیوم ، پیاز و سیر. با این حال ، تحقیقات ژنتیکی ، سوسن ها ، آلیوم و مارچوبه را در سه خانواده جداگانه قرار می دهد - به ترتیب Liliaceae ، Amaryllidaceae و Asparagaceae - با Amaryllidaceae و Asparagaceae به ترتیب Asparagales در یک گروه قرار می گیرند. منابع از نظر دامنه بومی Asparagus officinalis متفاوت هستند ، اما به طور کلی شامل اکثر مناطق اروپا و آسیای معتدل غربی است.  به طور گسترده ای به عنوان یک محصول گیاهی کشت می شود.

مارچوبه گیاهی علفی و چند ساله است [7] که به ارتفاع 100–150 سانتی متر (40–60 سانتی متر) می رسد ، دارای ساقه های تنومند 

گلها به شکل زنگوله ، سفید مایل به سبز تا مایل به زرد ، به طول 4/5–6/5 میلی متر (3⁄16–1⁄4 اینچ) طول دارند و شش تپال به طور نسبی در قاعده آنها قرار گرفته است. آنها به صورت منفرد یا در خوشه های دو یا سه در اتصالات شاخه ها تولید می شوند.گیاهان بومی سواحل غربی اروپا (از شمال اسپانیا تا شمال غربی آلمان ، ایرلند شمالی و انگلیس) 

به سرما مقاوم هستن و بعد از 2 سال قابل برداشت هستند.


هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!