نهال آکبی بنفش ژاپنی نایاب

نهال آکبی بنفش ژاپنی نایاب

4 نظر سفارش (0)
کد محصول: ژاپن
موجودی: 2 تا 3 روز دیگر
تعداد بازدید 2231 بازدید

آکبی یا انگور شکلاتی
میوه ملی ژاپن " فروش میوه و ارسال بذر این میوه به خارج از کشور جرم محسوب میشه به همین دلیل فقط در ژاپن وجود داره
میوه اکبی به رنگ بنفش و به اندزه یک سیب زمینی است . آکبی میوه وحشی در ژاپن به حساب می آید و تحمل سرما تا -30 درجه را دارد . 
میوه آکبی فقط دو هفته در سال از تابستان در دسترس است به همین دلیل بسیار میوه گرانی محسوب می شود و تعدادی بسیار کمی از فروشگاه ها در ژاپن این میوه گران قیمت را به عبارت هر میوه 120 دلار به فروش می رسانند
گوشت داخل میوه یک حالت ژلاتینی دارد که همراه با بذر خورده می شود " پوسته بنفش میوه هم بعد از پخته شدن مانند سبزیجات به همراه گوشت گوساله یک غذای محبوب ژاپنی به حساب می آید. 
گیاه آکبی در منطقه توهوکو ژاپن امروزه به صورت تجاری کاشت می شود . میوه آکبی دارای کولاژن برای بهبود پوست و آنتی اکسیدان فراوان دارد . تحقیقات نشان می دهد این میوه دارای خاصیت ضد عفونی کننده بدن و دیورتیک دارد
گیاه آکبی مانند انگور به صورت رونده می باشد به همین دلیل به این میوه انگور بنفش ژاپنی نیز گفته می شود

آکبی به خاطر رشد تهاجمی ای که دارد، توی خیلی از کشورها از جمله نیوزلند تحت عنوان "گیاهان ناخواسته" شناخته شده است اما این گیاه حتی در ادبیات ژاپنی ها هم از آن یاد شده، جایی که اولین بار آن را کشف کردند.

انگور شکلاتی یا آکبی پنج برگ با نام علمی Akebia quinata  از خانواده ی Lardizabalaceae، درختچه ای است که ارتفاع آن گاهی به 10 متر یا بیشتر می رسد. هر برگ دارای پنج برگچه و گل آذین خوشه ای با بوی کاکائوی معطّر است.

میوه از نوع نیام و به شکل سوسیس که دارای خمیر خوراکی در مرکز می باشد که در هنگام رسیدن میوه از وسط شکاف خورده و بخش خوراکی نمایان می گردد.

M.m 1398/12/10

لطفا قیمت این نهال رو میشه بگیید.

M.m 1398/12/09

اگر نهال آکبی موجود بشه قیمتش چقدر است؟

مدیریت سایت 1398/12/09

سلام ٫ این گونه کمیاب بزودی به صورت محدود به فروش میرسد

M.m 1398/12/09

ببخشید این نهال هیچ وقت موجود نمیشه؟

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!