بذر تمر

تمر درختی گرمسیری از خانواده Fabaceae و از تیرهٔ پروانه داران و زیرخانوادهٔ ارغوانیان است. میوه این درخت به شکل باقلا با پالپ گوشتی تولید می نماید و پوسته خارجی میوه سخت و قهوه ای رنگ، و طعم گوشت ان ترش و شیرین و سرشار از ویتامین های گروه B، تارتاریک اسید(انتی اکسیدان)، قند و کلسیم و سایر مواد معدنی است.

تمر در میان ساکنین ماداگاسکار درختی مقدس و پادشاه درختان تلقی می شود.
به علت کاربردهای میوه، برگ، چوب و در کل همه ی قسمت ها در سراسر دنیا در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری پرورش داده می شودکه احتمالا بومی افریقا بوده و به سایر مناطق نیز انتشار یافته است. بزرگ ترین تولید کننده آن کشور هندوستان است. در شرایط ایده ال از زمان
جوانه زنی تا رسیدن به فاز میوه دهی ۵_۴ سال و غیر ان زمان بیشتری طول می کشد. گیاه بالغ ممکن است سالانه  تا ۱۷۵ کیلوگرم محصول تولید کند، همانطور
که ذکر شده تمر هندی گیاهی گرمسیری در نتیجه نیاز به نور فراوان و هوای گرم دارد اما درختان بالغ سرمای گذران تا ℃۲_ را تحمل می نمایند. ارتفاع گیاه تا
۴۵ متر می رسد و تا ۳۰۰ سال عمر می کند.
خاستگاه این گیاه مناطق استوایی قارهٔ آفریقا است.
این درخت در مناطق گرمسیری میروید و دمای پایین تر از 2- سانتیگراد درخت را از بین می برد. بنابراین اگر در منطقه ای زندگی می کنید که اصولا سرد است و زمستانهایی با دمای زیر صفر دارد کاشت این درخت را می بایست فراموش کرد.
خواص:درمان یبوست، کاهش کلسترول، درمان اختلالات صفرا، تسکین درد و التهاب، درمان گلودرد، درمان زخم، درمان سرماخوردگی، مبارزه علیه سرطان و بسیاری خواص دیگر.
کاشت درخت تمرهندی:
قبل از کاشت، بذر تمرهندی را به مدت یک شب در آب گرم قرار دهید سپس آن را به عمق 12 میلی متر در یک خاک استارتر با کیفیت بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر تمرهندی 23 درجه سانتی گراد است. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید، بعد از جوانه زنی هفته ای یک بار آب برای گیاه کافی است. جوانه زنی 2 تا 8 هفته طول می‌کشد. درخت جوان باید از سرما حفظ شود و در زمستان نباید خارج از خانه نگه داری شود. برای درختان جوان هر سه ماه یک بار در طول فصل رشد از یک کود NPK 6-6-3 استفاده نمایید. درختان بالغ به کود نیاز ندارند ولی گاهی اوقات می‌توان از یک کود NPK 8-3-9 برای آن ها استفاده نمود.
دما بهینه رشد:30-20درجه سانتیگراد، مناطق گرمسیر و در سال های اول گلخانه و گلدان( مناسب برای ساخت بونسای)
 نور گیاه بالغ: حداقل 4-3ساعت آفتاب کامل
خاک: غنی از مواد غذایی با زهکشی بالا ، مانند: لومی_ماسه ای
آبیاری گیاه بالغ: هفته1 مرتبه براساس شرایط دمایی کم تر یا بیشتر می شود.
دوره رشد تا باردهی: 7-6سال
عمر اقتصادی گیاه: تا ده ها سال!
حالت نمایش:
پیش سفارش
نمایش سریع

بذر تمر اندونزی

(4)
9,000تومان

تمر اندونزی که در جنگل های ویتنام نیز میرویداندازه این نهال تا 20 متر رشد می کند و دارای خار های زخیمی است این واریته می تواند در زمین های خشک و آب و هوای معتدل به خوبی رشد کندمیوه های ان شیرین هستند و دارای پوستی بسیار نازک است و شبیه به پوشت تمر هندی میباشد..

نمایش سریع

بذر تمر هندی

(0)
25,000تومان

Tamarind درختی است که دارای میوه های خوراکی است که بومی آفریقای گرمسیری است. جنس Tamarindus یکنواخت است به این معنی که فقط این گونه موجود است. درخت تاماریند میوه غلاف مانند را تولید می کند که حاوی خمیر قهوه ای خوراکی است که در غذاهای مختلف دنیا استفاده می شودبومی مناطق گرمسیر است  دما زیر 10 درجه باعث ریزش برگ ها و از بین رفتن درخت میشود ..

نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)