بذر رزبری

رزبری یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین میوه مناسب مناطق سردسیری و نیمه گرمسیری است که از لحاظ اقتصادی ارزش بالایی دارد و از خانواده گل سرخ و توت سیاه می باشد .رزبری ها گیاهان چند ساله ای هستند که ساقه های دو ساله برخاسته از زیر زمین، توسط یک ریشه متمرکز چند ساله تولید می شود.
رزبری از خانواده تمشکها می باشد این گونه از تمشکها با تمشکهای بومی ایران که عمدتا در مناطق شمالی ایران میرویند تفاوتهای زیادی از قبیل رنگ و طعم دارند و میوه ای بسیار محبوب با عطر و طعمی خارق العاده و بسیار خاص است که در شیرینی و کیک های لوکس اروپایی و آمریکایی نقش بسیار مهمی دارند.
این گیاه علاوه بر تولید میوه، یک گیاه زینتی نیز به شمار می‌رود و چشم انداز بسیار زیبایی در منطقه کاشت ایجاد می‌کند. گیاه رزبری می‌تواند تا ارتفاع 2 متر رشد کند. گل های سفید بسیار زیبایی در اواخر بهار در این گیاه تشکیل می‌شود . رزبری یک میوه بسیار مفید است و در بررسی های بسیار زیادی مشخص شده است که مصرف مداوم آن باعث ترویج سلامتی، افزایش انرژی، کاهش وزن و خطر چاقی، کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی می‌شود.
گل های سفید رنگ رزبری از اواخر بهار در این شاخه های کوچک تشکیل شده و روند گلدهی تا فصل سرما ادامه دارد. میوه های شیرین از تابستان تا پاییز تشکیل می شود.
خاک مناسب برای کاشت رزبری ها، خاک های لومی یا شنی لومی است که غنی از کود پوسیده گاوی و نیز باید دارای زهکش خوبی باشد. در پاییز می توان به خاک کود پوسیده  اضافه کرد.
رزبری یا تمشک خارجی دارای شکل مخروطی است و حفره ای در وسط آن وجود دارد، بنابراین میوه ای تو خالی است و به جای تیغ بر روی ساقه، بافت کرکی دارد و تفاوت هایی در رنگ و مزه دارد و طعم آن ترش تر است. وزن هر میوه در حدود ۲/۴ گرم تا ۴ گرم می باشد.
این نوع توت ، دارای خواص درمانی و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
• عصاره تولیدی از میوه رازبری اثرات تایید شده ای در درمان بیماری هایی مانند آنفلوانزا و دیابت دارد و به لحاظ تجاری نیز میوه ای بسیار گران و با تقاضای بالا است.
•    رزبری همچنین یکی از محصولات تجاری است که از ارزش غذایی و اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است.
•    میوه های رزبری بیشتر به صورت تازه خوری، میوه خشک، مربا، انواع دسر و شیرینی، شربت، ژله و …مصرف می شود.
•    رزبری در اواخر بهار به گلدهی و یا شکوفه می رسد و درفصل تابستان یا اوایل پاییز به باردهی میرسد.
•    مفید برای سلامت مغز
•    مزایای آنتی اکسیدان
•    تولید LDL را کنترل می کند(به طور قابل توجهی کلسترول LDL ( لیپوپروتئین کم تراکم ) ، که منجر به سکته مغزی، بیماری قلبی و آترواسکلروز می شود را کاهش می دهد.)
•    سلامت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان
•    درمان سرطان
•    کمک به حفظ سلامت لثه ها و دندان ها
•    سلامت گوارش

حالت نمایش:
پیش سفارش
نمایش سریع

بذر بلک بری امریکایی

(2)
5,000تومان

بذر بلک بری امریکاییتوت سیاه میوه ای خوراکی است که توسط بسیاری از گونه ها در جنس Rubus در خانواده Rosaceae تولید شده است ، ترکیبی از بین این گونه ها در درون زاویه Rubus و هیبریدهای موجود در زیر شاخه Rubus و Idaeobatus است...

نمایش سریع

بذر بویزن بری

(0)
10,000تومان

بویزن بری نوعی تمشک با رنگ بنفش و بسیار بزرگتر از تمشک های ایران می باشد  در تمامی فصول میوه دهی دارد تحمل سرما تا -30 درجه را دارد . بومی امریکا میباشد  . طعمی شبیه به رزبری دارد ولی بسیار مقاوم تر میباشد..

2 تا 3 روز دیگر
نمایش سریع

بذر رزبری زرد کمیاب (yellow raspberry)

(0)
10,000تومان

آنها نسبت به همتایان قرمزشان طعم شیرین و ملایم تری دارند و از رنگ زرد کمرنگ تا نارنجی و طلای رنگ دارند . این بوته ی زیبا میوه ی تابستانی میباشد . رزبری زرد یک گونه جهش یافته از رزبری قرمز میباشد . این گونه بسیار کمیاب میباشد و حتی در فروشگاه ها امریکا هم به ندرت یافت میشود .رنگ میوه ممکن است در بلوغ از زرد بسیار روشن تا نارنجی تیره متفاوت باشد.این ..

پیش سفارش
نمایش سریع

بذر رزبری سیاه کانادایی (black raspberry)

(0)
7,000تومان

بومی شرق آمریکای شمالی است. نام رایج آن تمشک سیاه با گونه های نزدیک آمریکای غربی Rubus leucodermis به اشتراک گذاشته شده است. نامهای دیگر که گاه استفاده می شود شامل تمشک سیاه وحشی ، کلاه سیاه ، تمشک سیاه ، تمشک  و کلاه اسکاچ است. یک درختچه برگریز است که به طول 2-3 متر (7-10 فوت) قد بلند و دارای شاخه های خاردار است. برگها به رنگ پ..

نمایش سریع

بذر رزبری قرمز (Red Raspberry)

(0)
8,000تومان

Rubus idaeus (تمشک که به آن تمشک قرمز یا گاهی اوقات به عنوان تمشک اروپایی نیز گفته می شود تا آن را از تمشکهای دیگر متمایز کند) گونه ای قرمز مایل به قرمز از گیاه Rubus بومی اروپا و شمال آسیا است و معمولاً در مناطق معتدل نیز کشت می شود.گیاهی از نزدیک در آمریکای شمالی ، که گاهی اوقات به عنوان گونه Rubus idaeus var در نظر گرفته می شود. strigosus ، معمو..

نمایش سریع

بذر لوگان بری

(0)
10,000تومان

لوگان بری (گیاه دو رگه ای به نام Rubus loganobaccus از خانواده ی rose که میوه ای مانند توت فرنگی می دهد)لوگانبری (Rubus × loganobaccus) ترکیبی از توت سیاه (Rubus ursinus) و تمشک (Rubus idaeus) است. این گیاه و میوه بیشتر از تمشک شبیه به تمشک است ، اما رنگ میوه به جای مشکی در توت سیاه ، قرمز تیره است. لوگان توت بصورت تجاری و توسط باغداران کشت می شود...

نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)