بذر گل ساعتی سفید

بذر گل ساعتی سفید

0 نظر سفارش (31)
15,000تومان
کد محصول: آمریکای جنوبی - تعداد 3 عدد
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 1812 بازدید

گل ساعتی سفید

خصوصیات گیاهشناسی:
 
گیاه "گل ساعتی سفید" یکی از گیاهان خانواده و جنس گل ساعتی ها و دارای میوه ای به رنگ سبز مایل به زرد می باشد. برگ ها دارای سه لوب است. این گیاه به دلیل گل های زیبا و سفید رنگی که تولید می کند به عنوان گیاهی زینتی کشت می شود. این گیاه دارای ساقه های بالا رونده است که می تواند بیش از پنج متر نیز طول داشته باشد. میوه های این گیاه نیز خوراکی می باشند. آرایش برگ ها به صورت متناوب و رنگ آنها سبز کمرنگ است. میوه ها تخم مرغی شکل، به طول حدود چهار سانتیمتر، به رنگ سبز کمرنگ، سبز مایل به آبی یا زرد (در میوه های بالغ) هستند. گل ها بزرگ، به رنگ سفید، به قطر 4 تا 5.5 سانتیمتر بوده که بر روی دمگلی کوچک تشکیل می شوند. گل ساعتی سفید بومی نواحی گسترده ای در سراسر مکزیک در آمریکای جنوبی است. و در نواحی نظیر هاوایی، استرالیا و زیمبایوه به صورت اهلی در آمده است. گلدهی این گیاهان در طول فصول بهار و تابستان صورت می گیرد. 
 
شرایط محیط رشد:
 
خاک شنی، ماسه ای، لومی مرطوب و خوب زهکشی شده برای رشد این گیاه مناسب است. بهتر است خاک با مواد آلی مخلوط شود تا گیاه رشد بهتری داشته باشد. پی اچ خاک بین 6 تا 7.5 باشد.
نواحی  آفتابی - نیم سایه برای تأمین نیاز نوری این گیاهان مناسب است. این گیاه در سایه نیز رشد می کند.
دمای مناسب برای رشد آن حدود 28 درجه سانتیگراد است. و به نواحی گرمسیری تعلق دارد. همچنین قادر به تحمل خشکی نیستند.
 
تکثیر:
 
برای تکثیر از طریق قلمه، از اوایل تابستان، قلمه های ساقه ای به طول 10 سانتیمتر را با استفاده از یک چاقوی تیز بریده و سپس برگ های های پائینی قلمه را جداکنید. انتهای قلمه را در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببرید و در گلدانی متوسط حاوی کمپوست بذر و قلمه بکارید و با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید. گلدانها را در دمای 20-18 درجه تا زمان ریشه دهی که حدوداً یک ماه به طول خواهد انجامید نگاه دارید. پس از ریشه دهی و تشکیل گیاه جدید، کیسه پلاستیکی را بردارید و به طور منظم با کود مایع تغذیه کنید و به پروش و رشد گیاه در نور مناسب و کافی تا اواخر پائیز و اوایل زمستان ادامه دهید. سپس آبیاری را کاهش دهید. آبیاری باید به اندازه ای باشد که علائم کم آبی در گیاه ظاهر نشود. در اوایل بهار گیاه جدید را دوباره در گلدانی با اندازه بزرگتر حاوی کمپوست گلدانی بکارید. ممکن است در طول سال، از اوایل تا اواسط تابستان مجبور به تعویض گلدان شوید. البته تا جایی که ممکن است، تا زمان گلدهی گیاه در بهار، این کار را انجام ندهید.

هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!