نهال بادام درختی پوست نازک  -  ALMOND

نهال بادام درختی پوست نازک - ALMOND

0 نظر سفارش (6)
155,000تومان
کد محصول: شمال آفریقا و غرب آسیا
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 1142 بازدید

درخت بادام

بادام یک گونه ای درخت از جنس Prunus بومی شمال آفریقا و غرب آسیا است که میوه آن نیز از دانه های خوراکی است که به طور گسترده ای کشت شده است و عضوی از خانواده rosaceae است.
بادام یک درخت برگریز کوچک است با ارتفاع 4 تا 10 متر و دارای تنه ای با قطر 30 سانتی متر . شاخه های جوان در ابتدا سبز رنگ هستند و با قرار گرفتن در معرض آفتاب بنفش می شوند و سپس در سال دوم خاکستری می شوند.
برگ ها 3 تا 5 اینچ طول دارند با حاشیه دندانه دار و دمبرگ های 2/5 سانتی متری. گل ها به رنگ سفید تا صورتی کم رنگ و دارای 3_5 سانتی متر قطر و دارای 5 گلبرگ میباشند که قبل از برگ ها در اوایل بهار ظاهر می شود. درختان 5 تا 6 سال بعد از کشت در فصل پاییز به ثمر می نشینند
بذر آن به صورت خام یا پخته یا خشک شده خورده می شود و در انواع کیک و شیرینی استفاده می شود .از دانه روغن خوراکی بدست می آید . از روغن آن در ساخت صابون ها و مواد آرایشی استفاده می شود زیرا دارای اثر نرم کننده بر روی پوست است.بادام در درمان سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا و یبوست.و برای درمان خشکی پوست است .دانه آن ملین و مغذی است.
بادام به صورت تجاری بوسیله جوانه زدن و پیوند تکثیر می شود. جوانه زدن آن در ماه مه و ژوئن (اردیبهشت و خرداد) است. قلمه زنی از چوب نرم در اوایل بهار و تابستان و از چوب سفت در پاییز انجام می شود.
در این جنس تولید هیدروژن سیانید می شود که باعث طعم تلخ در گیاه است و این سم به طور عمده در دانه و برگ یافت می شود. اما در مقادیر کم مشکلی ایجاد نمی کند بلکه باعث تحریک تنفس و بهبود هضم غذا می شود.

هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!