نهال درخت ابریشم نارنجی

نهال درخت ابریشم نارنجی

0 نظر سفارش (0)
100,000تومان
کد محصول: ویتنام
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 24 بازدید

نهال درخت ابریشم  نارنجی

Albizia lebbeck

آلبزیا لبک گونه ای از آلبزیا است ، بومی ایندومالایا ، گینه نو و استرالیای شمالی و به طور گسترده در سایر مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کشت و طبیعی رشد میکند. نام های انگلیسی آن شامل لبک ، درخت لببک ، درخت کک ، چوب سرخ ، کوکو و درخت زبان زن است. نام اخیر بازی با صدایی است که بذرها هنگام غر زدن در غلاف ها ایجاد می کنند. که یکی از گسترده ترین و رایج ترین گونه های آلبزیا در سراسر جهان است ، اغلب سیریس نامیده می شود ، اگرچه این نام ممکن است به هر عضو محلی رایج از جنس اشاره داشته باشد.

این درختی است که به بلندی 18-30 متر قد و تنه ای به قطر 50 سانتی متر تا 1 متر رشد می کند. برگها دو شاخه ای است ، طول آنها 5/7-15 سانتی متر است ، با یک تا چهار جفت pinnae ، هر pinna با 6 تا 18 برگچه. گلها قرمز ، دارای پرچم های متعدد به طول 2.5-3.8 سانتی متر و بسیار معطر هستند. این میوه یک غلاف به طول 15-30 سانتی متر و عرض 5/2/5 سانتی متر است که حاوی شش تا دوازده دانه است.

موارد استفاده آن شامل مدیریت محیط زیست ، علوفه ، دارو و چوب است. این گیاه به عنوان درخت سایه در آمریکای شمالی و جنوبی کشت می شود.  در هند و پاکستان از این درخت برای تولید چوب استفاده می شود.  چوب آلبیزیا لبک دارای چگالی 0.55-0.66 گرم بر سانتی متر مکعب یا بالاتر است

حتی در مواردی که بومی نیست ، برخی از گیاهخواران بومی ممکن است از لبک به عنوان منبع غذایی استفاده کنند.


هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!