بوته نخل مرداب

بوته نخل مرداب

0 نظر سفارش (5)
20,000تومان
کد محصول: vietnam
موجودی: 2 تا 3 روز دیگر
تعداد بازدید 1442 بازدید

نخل مرداب گیاهی همیشه سبز با بلندی60 سانتیمترمی باشد. ساقه های سبز رنگ عمودی افراشته اين گیاه به جز در رأس بدون برگ هستند كه در رأس نیز دايره ای از برگچه های سبز علفی به صورت شعاعی مثل قاب يک چتر بیرون می زنند.علاوه بر اين در تابستان گلها نیز به صورت شعاعی در رأس بیرون می زنند ولی اين گلها كوچک و قهوه ای رنگند.

شكل و كیفیت متمايز اين گیاه كنتراست خوبی با نمونه های بوته ای گسترده ايجاد می كند. يک حوضچه نیم بشكه ای با نیلوفرهای آبی سفید پا كوتاه و گلهای فراموشم مكن آبی رنگ كه در حاشیه آن پخش شده اند و يک گیاه پنجه كلاغی كه كنتراست عمودی ظريفی می دهد،در مجموع بسیار گیرا خواهند بود.

محل نگهداری: به شرط آنكه ريشه ها دايم خیس باشند در برابر نور آفتاب كامل تا نیمه سايه كامل ـ بسیار مقاوم است.از مناطق بادگیر دور شود.در فصل گرما به آب زیادی احتیاج دارد و سعی کنید گلدان زهکش چندانی نداشته باشد تا محیط تقریباً باتلاقی برای گیاه ایجاد شود بنابراین بهتر است گلدان را در زیر گلدانی قرار دهید و در زیرگلدانی همیشه مقداری آب موجود باشد سطح برگ ها را دو روز در هفته غبار پاشی نمائید.

نخل مرداب در خاکهای سنگین و رسی بهتر رشد می کند. خاک برگ را با مقدار زیادی رس مخلوط نموده و خاک مناسب را برای نخل مرداب تهیه کنید.در زمستان نبایستی در دمای کمتر از ده درجه نگهداری شود در فصل سرما در خزان گیاه جای نگرانی نیست .بهتر است در زمستان تمام ساقه ها را از سطح خاک حذف نمود تا در بهار دوباره سبز شود و چهره زیباتری به گیاه بدهد. ريشه ها را در خاک نگهداريد يا گیاه را به درون ساختمان برده و در نزدیکی پنجره قرار دهید 

نخل مرداب را می توان به راحتی از اواسط بهار تا اوایل تابستان با روش تقسیم بوته، تكثیر كرد. البته راحتی آن بستگی به تجربه و توان شخص تكثیر كننده دارد.از آنجائی كه این گیاه طبیعتاً به وسیله قرار گرفتن در آب رشد كرده و ریشه می دهد، خاك آن باید كاملاً مرطوب باشد، ولی اگر به اندازه كافی خیس نبود، ابتدا آن را كاملاً آبیاری كنید، سپس از گلدان بیرون آورید. با استفاده از یك چاقوی تیز، انبوه ریشه ها را به دسته هایی با حداقل 4 یا 5 ساقه تقسیم كنید، مراقب باشید به ریشه ها صدمه نزنید و سعی كنید با دست عمل تقسیم را انجام دهید. سپس هر قسمت را در گلدانی با قطر دهانه 11-9 سانتیمتر حاوی كمپوست گلدانی با پایه پیت قرار دهید و كاملاً آبیاری كنید.

 

هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!