نهال بامبو امریکایی

نهال بامبو امریکایی

1 نظر سفارش (19)
140,000تومان
کد محصول: امریکا
موجودی: در انبار
تعداد بازدید 2577 بازدید
 
خصوصیات گیاهشناسی:
 
"بامبو" که در زبان فارسی، "نی" نیز گفته می شود، گیاهی چندساله از تیره گندمیان است. بامبو درخت نیست بلکه علفی غول پیکر است. ساقه های نی در ردیف های متراکم رشد می کند و می تواند تا ارتفاع ۴۰ متر برسد.
ساقه ها دارای میانگره هایی به طول 20 تا 45 سانتیمتر می باشند. برگ ها نیز خزاندار بوده و دارای کرک های انبوه می باشند. برگ ها نیزه ای شکل هستند. 
 
 
شرایط محیط رشد:
 
این گیاه در مناطق گرمسیری و سردسیری رشد می کند. تا کنون بیش از ۱۰۰۰ نوع در ۹۰ گروه متفاوت شناسایی و نامگذاری شده است. وجود چوب های بامبو باعث ترمیم خاک می شود. این گیاه به صورت استوانه ای که به وسیله دیافراگمی عرضی در گروه ها تقسیم می شود، وجود دارد.
در چین اکثر جنگل های کم ارتفاع، قرن ها پیش از بین رفتند. با این وجود، هنوز نیزارهایی که بامبو در خود دارند، سراشیبی تپه ها را در غرب کشور می پوشانند.
بامبو در کوه های استان ساچوان برای آخرین پانداهای باقی مانده که در حیات وحش زندگی می کنند خوراک تأمین می کند.
بامبو می تواند سرمای تا منفی 10 درجه سانتیگراد را نیز تحمل کند. 
 
 
کاربردها:
 
از چوب های بامبو در مصارف ساخت سازه های مدرن می توان استفاده کرد. به عنوان مصالح ساختمانی، بامبو به عنوان پوشش بام، سازه سقف و دیوار و عناصر باربر سازه ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از کشورهایی که در آنها خیزران یا بامبو رشد می کند دارای نوع خاصی از روش های سنتی استفاده از آن هستند.
از این گیاه برای کنترل فرسایش خاک استفاده می شود. 
از این گیاه برای تغذیه، تهیه کاغذ و اشیاء مختلف چوبی و سایر مصارف صنعتی و نیز برای حفاظت از مزارع و باغ ها استفاده می شود.
این گیاه محتوی مقدار فراوانی سلولز است که می تواند برای تهیه کاغذ و همچنین ابریشم مصنوعی مورد استفاده قرار گیرد. در ایران کشت بامبو هنوز رواج چندانی ندارد و صرف نظر از بخش های کوچکی در شمال کشور که در آنها مقدار محدودی بامبو کشت می شود، صنعتگران سایر نقاط از بامبو های خودرویی که در اکثر شهرهای شمالی و بویژه منطقه لیالستان لاهیجان وجود دارد، استفاده می کنند.
قابل ذکر است که بامبو هایی که رنگ آن سبز باشد نشان دهنده خشک نبودن آن بوده و احتمالاً سیاه می شود .
 
 
تکثیر:
 
از تقسیم و کشت ریزوم ها در فصل بهار، خوابانیدن و قلمه زدن برای تکثیر این گیاه استفاده می شود. 
مریم 1400/01/15

گیاه بامبو که نسبتا مقاوم به سرما باشه می خواستم. ارتفاع نهال های ارسالس تان چقدره؟

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!