ویژه ها

بذر بیتر میلون غول پیکر

چگونگی کاشت بیتر ملون از بذر

1 – یک مکان گرم و آفتابی که خاک آن زهکشی خوبی دارد انتخاب کنید. مطمئن شوید که خاک زهکشی خوبی دارد، بیتر ملون برای رشد مطلوب به خاک با زهکشی خوب نیاز دارد. بیتر ملون بهترین رشد را در خاک های شنی لومی و غنی با PH حدودا 5.5 تا 6.5 دارد. البته این گیاه در خاک هایی که PH بالای 8 دارند نیز سازگار است و رشد می‌کند. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر بیتر ملون 28 تا 30 درجه سانتی گراد است.

2 – زمانی که خطر سرما زدگی کاملا رفع شد بذرهای بیتر ملون را به طور مستقیم در زمین بکارید. چندین سوراخ به اندازه 1.8 سانتی متر حفر کنید و فاصله بین سوراخ ها را 50 سانتی متر در نظر بگیرید. در هر سوراخ دو یا سه بذر قرار دهید و بعد سوراخ را با خاک بپوشانید سپس به بذرها آب دهید. بذرها حدودا یک هفته بعد جوانه می‌زنند.

3 – صبر کنید تا جوانه ها 4 برگ تشکیل دهند سپس گیاهان ضعیف تر را حذف کنید و گیاه قوی تر را نگه دارید، به طوری که در هر یک از حفره ها تنها یک نهال باقی بماند. دمای مناسب برای رشد گیاه بیتر ملون 23 تا 27 درجه سانتی گراد می‌باشد.

4 – یک داربست و یا هر ساختار دیگر که بوته بیتر ملون را پشتیبانی کند در کنار نهال ها نصب کنید. بیتر ملون به صورت بالارونده رشد می‌کند و برای رشد به داربست نیاز دارد. می‌توان از ستون های بامبو، لوله های فلزی و یا یک چوب بلند در کنار هر گیاه به عنوان داربست استفاده کرد و هر بوته را با طناب یا سیم به داربست متصل نمود. بوته بیتر ملون رشد سریعی دارد و 2 یا 3 هفته بعد از جوانه زنی شروع به توسعه شاخه های جانبی می‌کند.

5 – زمانی که گیاه بیتر ملون 6 برگ تشکیل داد به آن کود دهد و پس از آن هر دو هفته یک بار این کار را انجام دهید. از کودهای مخصوص که برای بیتر ملون طراحی شده اند استفاده کنید و با توجه به دستور مصرف به گیاه کود دهید.

6 – در طول فصل رشد خاک را مرطوب نگه دارید ولی از خیس کردن خاک اجتناب نمایید. 

7 – در اطراف گیاهان خود از یک لایه مالچ ارگانیک یا پلاستیکی استفاده کنید. مالچ رطوبت خاک را حفظ می‌کند و از رشد علف های هرز نیز جلوگیری می‌نماید.

8 – گیاهان را برای آفات بررسی کنید. مگس های میوه آفات مهم بیتر ملون هستند اما در صورتی که گیاه به مگس مبتلا شد استفاده از آفت کش ها توصیه نمی‌شود. میوه هایی که به مگس مبتلا شده اند را جدا کنید و دور بیاندازید.

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:گفتگوی زنده
تلگرام ردبازار را دنبال کنید Redbaazar@ آدرس اینستاگرام: instagram.com/redbazar.ir